Bayern pokonał SV Darmstadt i jest w ćwierćfinale

Bayern Monachium pokonał na Allianz Arena SV Darmstadt 1:0 (1:0) w 1/8 finału Pucharu Niemiec i awansował do najlepszej ósemki rozgrywek. Przepięknego gola na wagę zwycięstwa w 40. minucie strzelił Xabi Alonso. Robert Lewandowski szczególnie aktywny był w pierwszej połowie, trafiając tuż przed przerwą w słupek, ostatecznie nie zdobył jednak swojego 50. gola w 2015 roku.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku dominowali piłkarze Bayernu. Goście, sklasyfikowani po 16 kolejkach Bundesligi na 12. miejscu, postanowili bronić się całą drużyną, ograniczając swoje poczynania niemal wyłącznie do destrukcji. Do 40. minuty taktyka ta przynosiła pożądany efekt, a podopieczni Pepa Guardioli mieli problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych.

Pięć minut przed przerwą po rzucie rożnym piłka trafiła jednak do stojącego 30 metrów przed bramką Darmstadt Xabiego Alonso, a ten oddał atomowy strzał. Stojący między słupkami Christian Mathenia w tej sytuacji nie miał szans na dotknięcie zmierzającej pod poprzeczkę piłki.

W 44. minucie mogło być 2:0. Robert Lewandowski doszedł do dośrodkowania Philippa Lahma w polu karnym gości i z 10 metrów trafił głową w słupek. W pierwszej połowie to właśnie aktywny Polak i dynamiczny Kingsley Coman stanowili największy problem dla obrońców Darmstadt.

W drugich 45 minutach obraz oraz tempo gry nie uległy zmianie. Ponownie Bayern wymieniał ogromną liczbę podań na połowie rywali, próbując rozgrywać piłkę nawet w ich polu karnym. Szczególnie mógł podobać się efektowny strzał Thomasa Muellera z 52. minuty, po którym piłka o centymetry minęła słupek bramki Mathenii.

Gościom nie pomogły zmiany, w dalszym ciągu nie byli w stanie utrzymać się dłużej przy piłce. Jedynej sytuacji bramkowej nie wykorzystał dla nich w 71. minucie Sandro Wagner, oddając zbyt lekki strzał głową po dośrodkowaniu Marcela Hellera.

Bayern kontrolował wydarzenia na boisku do samego końca, nie stwarzając sobie jednak zupełnie sytuacji bramkowych i wyraźnie oszczędzając siły na ostatnią przed przerwą zimową kolejkę Bundesligi. W końcówce warta odnotowania była wyłącznie przewrotka Comana z 81. minuty, po której Mathenia sparował piłkę na rzut rożny.

Cały mecz w barwach Darmstadt rozegrał Junior Diaz. W 80. minucie to właśnie były piłkarz Wisły Kraków łapał Muellera za bark we własnym polu karnym, za co reprezentant Niemiec domagał się rzutu karnego.

W pozostałych wtorkowych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Niemiec Borussia Moenchengladbach przegrała u siebie z Werderem Brema 3:4 (1:0), Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe Unterhaching 3:1 (1:1), a piłkarze Erzgebirge Aue przegrali na własnym stadionie z FC Heidenheim 0:2 (0:0).

Na środę zaplanowano cztery kolejne mecze: FC Nuernberg - Hertha Berlin, VfB Stuttgart - Eintracht Brunszwik, TSV 1860 Monachium - VfL Bochum i Augsburg - Borussia Dortmund.