Geis: przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać

Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało w Pradze z tamtejszą Spartą 1:1 (1:1) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Podział punktów oznacza, że Królewsko-Niebiescy obronili pierwsze miejsce w grupie i są o krok od wywalczenia awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Bezpośrednio po spotkaniu trener Schalke, Andre Breitenreiter był umiarkowanie zadowolony. – Dobrze weszliśmy w mecz, lecz straciliśmy bramkę kompletnie z niczego. Być może byliśmy zbyt pasywni. Na szczęście udało nam się w miarę szybko wyrównać – komentował. Wywalczony punkt bardzo nas cieszy. To kolejny krok w kierunku awansu do fazy pucharowej – dodał.

Strzelec bramki dla niemieckiej ekipy, Johannes Geis uważał z kolei, że jego drużyna mogła się na trudnym terenie pokusić o zwycięstwo. – Mogło być lepiej. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać, ale mimo wszystko najważniejsze, że obroniliśmy pierwsze miejsce w grupie. W następnej kolejce czeka nas mecz przed własną publicznością z APOEL-em, który po prostu trzeba wygrać – komentował.

Podział punktów oznacza, że Schalke, z ośmioma punktami na koncie wciąż jest liderem grupy. Sparta jest druga, tracąc do Królewsko-Niebieskich dwa oczka.

 

onet.pl