Potknięcie lidera na Millerntor

Lider tabeli 2.Bundesligi, SC Freiburg przegrał w niedzielne popołudnie 0:1 na wyjeździe z FC St.Pauli. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił w doliczonym czasie gry Marc Rzatkowski (90.+1). W zespole St.Pauli do 84.minuty na boisku przebywał Waldemar Sobota, zmieniony przez ChoiK.-R. Freiburg mimo tej porażki zachował fotel lidera, St.Pauli awansowało na trzecie miejsce w tabeli.
Eintracht Braunschweig na własnym stadionie wygrał 1:0 z 1. FC Heidenheim i dołączył tym samym do ligowej czołówki. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Salim Khelifi (77.) po podaniu Adama Matuszczyka. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Rafał Gikiewicz.
Arminia Bielefeld w tym sezonie w dalszym ciągu bez zwycięstwa przed własną publicznością. Beniaminek 2.ligi bezbramkowo zremisował z drużyną Jakuba Koseckiego, SV Sandhausen. Polak przebywał na boisku do 88.minuty, następnie został zastąpiony przez Rossbacha.