Schalke straciło pierwsze punkty

W trzeciej kolejce Schalke 04 Gelsenkirchen po raz pierwszy straciło punkty. Niemcy zostali zatrzymani u siebie przez Spartę Praga (2:2). W innym starciu grupy K APOEL Nikozja wygrał 2:1 z Asterasem Tripolis.

Ekipa z Zagłebia Ruhry wysoko wygrała dwa pierwsze spotkania, co dawało jej samodzielne prowadzenie w grupie K. Mogło się to zmienić po czwartkowym spotkaniu, jako że Sparta przystępowała do tego starcia z czterema punktami.

Przez większość spotkania wszystko przebiegało po myśli gospodarzy. W szóstej minucie Kaan Ayhan dośrodkował z rzutu wolnego, a Franco Di Santo świetnym strzałem głową nie dał większych szans bramkarzowi gości.

Niedługo po zmianie stron Schalke niemal samo strzeliło sobie bramkę. W 50. minucie Benedikt Hoewedes wybijał piłkę tak, że trafił w Tiemoko Konate, następnie dopadł do niej Kehinde Fatai i spokojnie pokonał Ralfa Faehrmanna.

Prowadzenie gościom dał po upływie nieco ponad godziny gry David Lafata, który najlepiej odnalazł się w zamieszeniu podbramkowym. Chwilę wcześniej strzałem głową piłkę do siatki skierował Maxim Choupo-Moting, ale był na spalonym.

Na nieco ponad kwadrans sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Leroy Sane, czym uratował gospodarzom remis i prowadzenie w grupie K.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Sparta Praga 2:2 (1:0)

Bramki: Franco Di Santo (6), Leroy Sane (73) - Kehinde Fatai (50), David Lafata (63)