Sobota trafia dla FC St.Pauli

Swoje pierwsze trafienie w tym sezonie dla FC St.Pauli zaliczył Waldemar Sobota. W wyjazdowym spotkaniu 11.kolejki, zespół z Hamburga zremisował 3:3 z Unionem Berlin. Przed 22012 widownią na stadionie An der Alten Försterei reprezentant Polski trafił do siatki gospodarzy w 22.minucie. Kolejne gole dla gości zdobyli: Marc Hornschuh (54.) i Jeremy Dudziak (72.). Dla Unionu strzelali kolejno: Erol Zejnullahu (42.), Maximilian Thiel (45.) oraz w doliczonym czasie gry Benjamin Kessel.
W drugim sobotnim meczu 1.FC Nürnberg podzielił się punktami z FSV Frankfurt, po remisie 1:1. Alessandro Schöpf zdobył bramkę dla FCN w 57.minucie, natomiast wyrównał  Zlatko Dedic z rzutu karnego w trzeciej minucie doliczonego czasu. Club przed własną publicznością wciąż pozostaje bez porażki w tym sezonie, natomiast Frankfurt uniknął trzeciej porażki z rzędu.