Mario Goetze kontuzjowany - nie zagra z Gruzją

Mario Goetze podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią (0:1) doznał urazu. Piłkarz Bayernu Monachium opuścił boisko jeszcze przed przerwą.

Goetze został w 35. minucie meczu zmieniony przez Andre Schuerrle. 23-latek nabawił się urazu mięśnia przywodziciela. Nie ma szans na występ w kończącym eliminacje spotkaniu z Gruzją przed własną publicznością. Póki co nie wiadomo, kiedy będzie gotów do gry.

To już nie pierwszy w obecnym sezonie uraz młodego Niemca. Z powodu kontuzji opuścił on mecz czwartej kolejki Bundesligi przeciwko FC Augsburg (2:1).

W obecnym sezonie Bundesligi Goetze wystąpił w siedmiu meczach Bayernu Monachium. Strzelił jednego gola – w starciu z byłym klubem, Borussią Dortmund. W eliminacjach mistrzostw Europy błysnął zwłaszcza w rozegranym we Frankfurcie meczu przeciwko Polsce, w którym dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.