Kosecki strzela na Millerntor, VfL gromi Fürth

W sobotnim meczu 10.kolejki 2.Bundesligi zespół Waldermara Soboty nieoczekiwanie przegrał przed własną publicznością 1:3 z SV Sandhausen. Przed 29 546 widownią na Millerntor-Stadion pierwszą bramkę dla gości zdobył Jakub Kosecki (5.), kolejne dołożyli , Ranisav Jovanovic (8.) i Aziz Bouhaddouz (77./karny). Polski pomocnik ma na swoim koncie w tym sezonie już dwa trafienia, a drużyna Sandhausen pięć zwycięstw na swoim koncie. Koseckiego w 57.minucie na boisku zastąpił Thiede. W drużynie gospodarzy do 76. minuty grał Waldemar Sobota. St.Pauli po tej porażce zmarnował szansę na fotel lidera 2.Bundesligi.
W drugim sobotnim meczu, VfL Bochum na wyjeździe rozgromiło 5:0  SpVgg Greuther Fürth i awansowało na fotel lidera. Simon Terodde (2./54.), Marco Terrazzino (24.), Benedikt Röcker (31./samob.) i Peniel Mlapa (90.) zdobyli gole dla gości.  Fürth po serii czterech zwycięstw z rzędu doznało jak dotąd najwyższej porażki w tym sezonie.