Boruc pokonany, Rapid ograł HSV

Rapid Wiedeń pokonał Hamburger SV 3:0, a Hapoel Tel Awiw rzutem na taśmę rozprawił się z Celtikiem Glasgow w stosunku 2:1 w meczach grupy C Ligi Europejskiej.

Podopieczni Petera Paculta dość łatwo rozprawili się z faworyzowanym rywalem na Ernst-Happel-Stadion. Do przerwy austriacki team prowadził 2:0. Najpierw Steffen Hofmann fantastycznie przyłożył z rzutu wolnego, a potem błyskotliwą akcję Kavlaka wykończył Nikica Jelavić. Kropkę nad "i" postawił w 76. min Christopher Drazan, który ośmieszył defensywę gości po długim podaniu bramkarza, Helge Payera.

Rywalizacja na stadionie Bloomfield w Tel Awiwie miała dwojaki przebieg. Najpierw długo prowadzili goście, ale końcówkę znakomicie rozegrali gracze z Izraela, zapewniając sobie cenne trzy oczka. Wynik spotkania otworzył w 25. min Georgios Samaras, strzałem z 10 metrów. Gospodarzom udało się wyrównać w 75. min za sprawą trafienia Nemanji Vucicevicia z najbliższej odległości. Na dwie minuty przed końcem zwycięskiego gola dla Hapoelu uzyskał Mehran Lala. Pełne 90 minut w barwach Celtiku zaliczył Artur Boruc. Na ławce rezerwowych ponownie znalazł się Łukasz Załuska.

Rapid Wiedeń - Hamburger SV 3:0 (2:0)
1:0 Hofmann 35
2:0 Jelavić 44