Czwartoligowiec lepszy od Bayernu

Zimny prysznic dla zespołu Pepa Guardioli. Jego podopieczni ulegli w czwartkowym meczu sparingowym grającemu w czwartej lidze SSV Jahn Regensburg 1:3 (1:3).

W szeregach Bayernu zabrakło największych gwiazd, przebywających obecnie na zgrupowaniach swoich kadr: Manuela Neuera, Jerome Boatenga, Mario Goetzego, Thomasa Mueller, Davida Alaby, Roberta Lewandowskiego, Arjena Robbena, Juana Bernata, Douglasa Costy, Joshuy Kimmicha i Comana, jak również powracających do zdrowia po kontuzjach Francka Riberyego, Holgera Badstubera i Javiego Martineza.

Z pierwszej drużyny mistrza Niemiec na boisku pojawili się jedynie kapitan Philipp Lahm, Xabi Alonso i Sebastian Rode. Ci jednak nie dali rady stawić czoła pewnym siebie gospodarzom, aktualnemu liderowi tabeli czwartej ligi.

Początek spotkania należał do Bawarczyków. W 31.minucie wynik otworzył Mehmet Scholl, syn wielkiej legendy bawarskiego klubu. Regensburgowi udało się odpowiedzieć jeszcze do przerwy. I to trzykrotnie. Bramki Kolja Puscha (34.), Janna George (40.) i Markusa Ziereisa (43.) zadecydowały ostatecznie o pewnym zwycięstwie zespołu z Ratyzbony 3:1.