Drużyny Bundesligi rozgromiły rywali

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec obyło się bez niespodzianek i wszystkie drużyny z Bundesligi rozprawiły się z rywalami z niższych lig. Najbardziej okazałe zwycięstwo zanotowało Schalke 04 Gelsenkirchen, które rozgromiło MSV Duisburg 5:0 (3:0).

Eintacht Frankfurt, Schalke 04 Gelsenkirchen, Bayer Leverkusen, 1. FC Koeln oraz VfL Wolfsburg to drużyny, które jako pierwsze z Bundesligi rywalizowały w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Żadna z drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej nie miała problemów ze swoim rywalem.

Eintracht rozprawił się Bremer 3:0, choć po pierwszej połowie wygrywał zaledwie 1:0. Dopiero w drugiej częścy zaaplikował rywalom jeszcze dwie bramki. W takim samym stosunku zwyciężył Bayer Levekusen. Aptekarze byli bezlitośni dla Lotte, wykorzystując dwa rzuty karne, trzecie trafienie dołozył Stefan Kiessling.

Drużyna Meppen nie poradziła sobie z 1. FC Koeln, zresztą utrudnili sobie zadanie w 24. minucie, gdy czerwoną kartkę otrzymał Benjamin Gommert. Kozły nie zwykły marnować takich okazji i wygrały 4:0, a hat-tricka zanotował Anthony Modeste.

Wicemistrz Niemiec VfL Wolfsburg wygrał 4:1 z Stuttgarterem, a bramki zdobyli Max Kruse, Bas Dost, Kevin de Bruyne oraz Nicklas Bendtner.

Prawdziwą strzelecką ucztę urządzili sobie z kolei piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. Koenigsblauen wygrali 5:0 z MSV Duisburg. Wynik spotkania mógłby być jeszcze wyższy, gdyby rzutu karnego nie zmarnował Franco di Santo.