Wolfsburg rozbił Inter Mediolan

W meczu 1/8 finału Ligi Europy Vfl Wolfsburg przed własną publicznością wygrał 3:1 z Interem Mediolan. Bohaterem spotkania został pomocnik gospodarzy Kevin de Bruyne.

Starcie Wolfsburga z Interem tuż po losowaniu okraszono mianem hitu 1/8 finału Ligi Europy. Trudno było w tym przypadku wytypować faworyta, a wielu ekspertów twierdziło, że zwycięzca tej pary może nawet triumfować później w całych rozgrywkach.

Czwartkowy mecz w mieście Volkswagena rozpoczął się znakomicie dla gości. Już od szóstej minuty podopieczni Roberto Manciniego prowadzili po golu Rodrigo Palacio. Argentyńczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam z Diego Benaglio, w której znalazł się po sprytnym prostopadłym podaniu Mauro Icardiego.

Kibice Wolfsburga nie musieli zbyt długo czekać na wyrównanie. W 28. minucie Kevin de Bruyne dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Naldo i na tablicy wyników zagościł rezultat 1:1.

Druga połowa należała już zdecydowanie do gospodarzy. W 63. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Interu Juan Pablo Carizzo, który zagrał wprost pod nogi rozpędzonego Vieirinhy. Portugalczyk wyłożył piłkę ustawionemu w polu karnym de Bruyne, a Belg wpisał się na listę strzelców.

13 minut później kolejny błąd popełnił Carizzo i ponownie gola zdobył de Bruyne. Tym razem 30-letni bramkarz źle ustawił się przy rzucie wolnym, co skrzętnie wykorzystał pomocnik Wolfsburga.

Inter będzie więc musiał wygrać w rewanżu co najmniej 2:0, jeśli chce awansować do ćwierćfinału. Druga odsłona tej rywalizacji nastąpi za tydzień w Mediolanie.