Niezawodny Dost uszczęśliwił VfL Wolfsburg

W spotkaniu Ligi Europy VfL Wolfsburg pokonał Sporting Lizbona 2:0. Pierwsza połowa była bezbarwna, ale po zmianie strony gospodarze wyraźnie nadali ton grze. Świetną akcję w środku pola rozegrał w 46. minucie Naldo, który minął kilku obrońców, po czym dograł do pozostawionego bez opieki Basa Dosta. Skuteczny w Bundeslidze Holender nie zmarnował tej sytuacji, dając zespołowi prowadzenie. Siedemnaście minut później Dost cieszył się ze strzelenia drugiego gola, który był zwieńczeniem zespołowej akcji całego zespołu. W tej sytuacji podawał mu Kevin De Bruyne. Warto dodać, że ta dwójka strzeliła dla Wolfsburga 14 z ostatnich 15 goli. Sam Dost w ostatnich sześciu meczach ligowych bądź pucharowych pokonywał bramkarza rywali 10 razy.