Porażka Herthy w Danii, kontuzja Wichniarka

W pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej Hertha Berlin uległa w Kopenhadze drużynie Broendby 1:2 i w rewanżu w stolicy Niemiec będzie musiała zapracować na awans do fazy grupowej.

Polscy piłkarze gości nie odegrali w tym spotkaniu większej roli.

Napastnik Artur Wichniarek znalazł się co prawda w pierwszej jedenastce, ale w 31. minucie z powodu bólu pleców opuścił boisko. Zastąpił go Bułgar Walery Domowchijski, który w 53.minucie wpisał się na listę strzelców. Minutę wcześniej po golu Mikkela Bischoffa prowadzenie objął pogromca Legii Warszawa z poprzedniej rundy.

Gospodarze przy odrobinie szczęścia i gapiostwie defensywy Herthy zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. W 70. minucie Nemanja Pejcinović pokonał niefortunnie własnego bramkarza po rzucie wolnym Thomasa Rasmussena.

Drugi z Polaków grających w berlińskim klubie Łukasz Piszczek wszedł na boisko w 83. minucie.

Broendby Kopenhaga – Hertha Berlin 2:1 (0:0)

1:0 Bischoff 52. min
1:1 Domowchijski 53. min
2:1 Pejcinović 70. min (s)

Sędziował: Kevin Blom (Holandia)