Niemcy rzutem na taśmę pokonali Hiszpanów

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Vigo grupowi rywale Polaków Niemcy pokonali towarzysko Hiszpanów 1:0 (0:0). Fantastycznego gola na wagę zwycięstwa aktualnych mistrzów świata nad byłymi w 89. minucie strzelił Toni Kroos.

Od czasu porażki z Polakami w październiku na Stadionie Narodowym Niemcy wpadli w dołek, z którego trudno było im się wydźwignąć. Z Irlandią komplet punktów stracili w doliczonym czasie gry. Byli wygwizdywani nawet po zwycięstwie z Gibraltarem 4:0, bo w drugiej połowie nie potrafili dobić półamatorskiej reprezentacji. Po meczu z Vigo notowania drużyny Joachima Loewa powinny trochę się poprawić, choć niewiele brakowało, by mistrzowie świata nie zatarli kiepskiego wrażenia z ostatnich meczów.

Przez 90 minut spotkania z Hiszpanami bramce Ikera Casillasa na dobrą sprawę zagrozili tylko dwa razy. Najpierw w 20. minucie, gdy z linii pola karnego groźnie strzelał Mario Goetze. To za tę interwencję notorycznie krytykowany Casillas zebrał porcję oklasków.

Niewiele więcej pracy miał jego vis-a-vis Ron-Robert Zieler. Bramkarz Hannoveru wykazał się dopiero w 59. minucie, gdy precyzyjnie z wolnego strzelał Duran Nolito.

W końcu na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę z siatki musiał wyciągnąć bramkarz reprezentacji Hiszpanii Kiko Casilla, który kilkanaście minut wcześniej zastąpił Casillasa, ale w debiucie nie uchronił swojej reprezentacji od porażki i puścił piłkę po strzale Kroosa z 25 metrów.

Zwycięstwo osłodziło Joachimowi Loewowi sytuację z 22. minuty, gdy z boiska musiał zejść Thomas Mueller, który po starciu z Sergio Ramosem doznał kontuzji pleców. Obrońca Realu Madryt w walce o górną piłkę oparł się na napastniku Bayernu Monachium i spowodował jego uszczerbek na zdrowiu, choć trudno dopatrywać się w tym zagraniu premedytacji, skoro sędzia nie dopatrzył się nawet faulu.