Drugi remis Gladbach

Bez rozstrzygnięcia zakończyło się starcie byłej i obecnej drużyny trenera Luciena Favre'a. Na Letzigrund w Zurychu Borussia Mönchengladbach zremisowała z FC Zürich 1:1, choć stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji niż gospodarze. To drugi remis Źrebaków w tej edycji Ligi Europy oraz pierwszy punkt dla Szwajcarów.

Borussia do Zurychu udała się osłabiona brakiem Raffaela, Kramera i Johnsona, ale za to ze wsparciem niemal 10000 swoich kibiców. Gorącej atmosferze na trybunach towarzyszyła żywa i intensywna gra na boisku. Pierwszą okazję już w ósmej minucie miał Max Kruse, który nieczysto uderzył piłkę i nie trafił przez to do pustej bramki.

Gospodarze nie zamierzali ustępować wyżej notowanemu rywalowi i w 23 minucie przeprowadzili akcję, która dała im prowadzenie. Świetnie na lewym skrzydle przedarł się Marco Schönbächler, który przemknął pomiędzy dwójką rywali i wpadł w pole karne, a następnie zagrał przed samą bramkę. Do siatki z bliska trafił Franck Etoundi.

Uradowani fani FCZ odpalili racę i nad murawą zalęgła chmura dymu. Nie przeszkodziła ona Havardowi Nordtveitowi, który w minucie 25 będąc nieatakowanym huknął z dystansu i posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Zurichu.

Po zmianie stron Borussia stwarzała sobie więcej okazji od przeciwnika, ale wszystkie strzały Źrebaków trafiały prosto w Davida da Costę. Szwajcarski golkiper po raz kolejny uratował swoją drużynę w 87 minucie, broniąc w znakomitym stylu główkę Martina Stranzla. Remis 1:1 nie ułatwi żadnej z drużyn walki o wyjście z grupy A, w której obecnie na czele są Villarreal i Apollon.

FC Zürich – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)
1:0 Etoundi 23'
1:1 Nordtveit 25'