Niemiecka prasa: Wygrana w cieniu kontuzji

Niemieckie media bez specjalnego entuzjazmu podchodzą do niedzielnej wygranej drużyny mistrzów świata z reprezentacją Szkocji. Zwycięstwo 2:1 traktują jako obowiązek, a znacznie więcej uwagi poświęcają kontuzji Marco Reusa.

Strona internetowa dziennika Bild zatytułowała artykuł "Reus - strach". Tabloid poświęca kontuzji piłkarza Borussii Dortmund więcej miejsca niż relacji z samego meczu. Bild podkreśla, że Reus jest wyjątkowym pechowcem - z powodu urazu nie pojechał na mundial do Brazylii, a teraz ponownie doznał kontuzji. Dziennikarze donoszą, że uraz wyglądał bardzo groźnie i zastanawiają się jak długo potrwa przerwa w grze jednego z najlepszych niemieckich piłkarzy.

Z kolei magazyn Kicker oprócz kontuzji Reusa zwraca również uwagę na inne aspekty niedzielnego meczu. Fachowe pismo piłkarskie podkreśla świetną dyspozycję Thomasa Muellera, który strzelił dwa gole, a mógł skompletować nawet hat-tricka. Dziennikarze zaznaczają, że to Mueller miał największy udział w zwycięstwie na starcie eliminacji do mistrzostw Europy. Kicker docenia postawę Szkotów i określa spotkanie mianem "zaciętego". Kicker stwierdza, że Joachim Loew zaskoczył wystawieniem od pierwszych minut Sebastiana Rudego.

Następne spotkanie w eliminacjach Euro 2016 reprezentacja Niemiec rozegra 11 października przeciwko Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie.