Niemcy rozgromili Armenię

W meczu towarzyskim, rozegranym w Mainz, reprezentacja Niemiec pewnie pokonała Armenię 6:1 (0:0). Selekcjoner Joachim Loew ma jednak powody do niepokoju. W 43. minucie kontuzji nabawił się Marco Reus. Pomocnik nie był w stanie kontynuować gry. Występ asa Borussii Dortmund na mundialu stoi pod znakiem zapytania.

Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie kilka okazji, ale żadnej z nich nie zamienili na gola. W 43. minucie urazu kostki nabawił się Reus. Pomocnik BVB najpierw zwijał się z bólu na murawie. Później opuścił boisko w asyście lekarzy i został odwieziony do szpitala. Trener Loew ma powody do niepokoju. Nie wiadomo, czy jeden z kluczowych graczy niemieckiej kadry wyleczy się przed mistrzostwami świata.

Po zmianie stron Niemcy szybko objęli prowadzenie. W 52. minucie Lukas Podolski urwał się na lewej stronie i dograł płasko w pole karne. Skorzystał z tego Andre Schuerrle. Napastnik Chelsea Londyn uprzedził obrońcę, po czym uderzył efektownie piętą do siatki. W 69. minucie goście nieoczekiwanie odpowiedzieli. Rzut karny zamienił na gola Henrich Mchitarjan. Podrażnieni faworyci ruszyli do ataków i szybko przyniosło to skutek. Zawodnicy Loewa w ciągu dwunastu minut strzelili cztery gole.

Najpierw do siatki trafił Lukas Podolski, który wykorzystał świetne podanie Mesuta Oezila i strzałem w długi róg zmusił golkipera Armenii do kapitulacji. Chwilę później z gola cieszył się Benedikt Howedes. Bramkarz Armenii poradził sobie z pierwszym uderzeniem defensora Schalke Gelsenkirchen, ale wobec dobitki był już bezradny.

Niemcy nie zwalniali tempa. Swojego gola strzelił także Miroslav Klose, który podwyższył na 4:1. Znakomitą zmianę dał natomiast Mario Goetze. Pomocnik Bayernu Monachium pojawił się na placu gry kwadrans przed końcem. Były zawodnik BVB szybko zdobył dwa gole. W 90. minucie ustalił on wynik meczu na 6:1.