Beniaminek sprzedał komplet karnetów

W maleńkiej, bo liczącej zaledwie 3300 mieszkańców, niemieckiej miejscowości Hoffenheim trwa piłkarska euforia. Po zdobyciu przez miejscowy klub 1899 Hoffeinheim, beniaminka w sezonie 2008/2009, tytuł mistrza jesieni sprzedano komplet - 20 tysięcy karnetów na rundę wiosenną.

 

Podopieczni trenera Ralfa Rangnicka, zawodnicy 1899 Hoffenheim, dzięki lepszej różnicy bramek wyprzedzają broniący tytułu mistrza kraju Bayern Monachium. Dwa punkty mniej mają Hamburger SV i stołeczna Hertha BSC.

 

Na wiosnę 1899 Hoffenheim, którego właścicielem i sponsorem jest jeden z najbogatszych Niemców Dietmar Hopp, podejmować będzie rywali na nowym, mogącym pomieścić blisko 30 tys. kibiców stadionie. W najbliższą sobotę beniaminek rozegra na nim pierwszy mecz z lokalnym rywalem.

 

Mecze rundy jesiennej piłkarze z Hoffenheim rozgrywali w Mannheim, ponieważ w budowie znajdował się ich nowy stadion w pobliskim Sinsheim. We wtorek zespół przeprowadził pierwszy trening na nowym obiekcie. - Stadion jest perełką, jedyne co pozostawia do życzenia, to murawa. Wierzę jednak, że nie będzie to już wkrótce specjalnym problemem - powiedział trener Rangnick.

 

Innym problemem trenera jest kontuzja napastnika Vedada Ibisevicia. Lider klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców doznał na styczniowym treningu kontuzji lewego kolana i nie będzie grał do końca sezonu. - Poszukujemy zawodnika, który zastąpiłby Ibisevicia - powiedział menadżer Jan Schindelmeiser. Kontrakt z klubem podpisał ostatnio, po nieudanych występach w Valencia CF, były bramkarz reprezentacji Niemiec Timo Hildebrandt.

 

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP