Kuba strzela dla BVB

Borussia Dortmund w pierwszym sparingowym meczu pokonała zespół Sauerland-Auswahl 11:0 (5:0). Przed 7.000 widownią w Hüsten bramkę dla BVB w 16.minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, który grał pierwszą połowę. Trzy trafienia zaliczył Kullmann, po dwie bramki zdobyli Feulner, Frei, Großkreutz oraz jedno trafienie dołożył Valdez.

FC Schalke 04 w trzecim meczu kontrolnym wygrało 6:2 (3:2) z drużyną Victoria-Auswahl przed 5500 widownią w Recklinghausen. Bramki dla S04 strzelili: Kevin Kuranyi, Albert Streit, Gerald Asamoah, Emin Yalin, Carlos Zambrano oraz samobójczą Christian Przygodda.

1. FC Köln pokonało zespół Rhein-Erft-Auswahl 7:0 (4:0) po trafieniach: Sebastiana Freisa (15.), Dereka Boatenga (16.), Manasseh Ishiaku (25.), Daniela Brosinksi (35.), Tanera Yalcina (83.) oraz dwukrotnie Adil Chihi (65., 87).

Mistrz Niemiec, VfL Wolfsburg wygrał 2:1 (0:0) z Holstein Kiel, po golach Simunka (48.) i Mahira Saglika (85.). W drużynie VfL zadebiutował 26-letni reprezentant Danii, Thomas Kahlenberg.

1899 Hoffenheim rozgromiło FSG Altendiez 23:0 (12:0). Przed 1500 widownią pięć bramek dla TSG strzelił Chinedu Obasi. Jedną z bramek uzyskał bramkarz reprezentacji Niemiec, Timo Hildebrandt grający na pozycji bocznego obrońcy.