Loew krytycznie o boiskach treningowych w RPA

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew nie jest zadowolony ze stanu murawy na obiektach treningowych w Republice Południowej Afryki - kraju, który w przyszłym roku gościć będzie finalistów Mistrzostw Świata.

 

Co prawda zespół Loewa nie brał udział w zakończonym w niedzielę Pucharze Konfederacji, ale sam szkoleniowiec udał się do RPA i doświadczalnie mógł pokusić się o dokonanie oceny nawierzchni boisk treningowych. Towarzyszyli mu jego asystent, Hansi Flick oraz menedżer reprezentacji, Oliver Bierhoff.

 

- Po tej wizycie nie mam żadnych obaw, czy stadiony będą gotowe na czas, nie martwię się też o infrastrukturę - oznajmił Loew - Warunki treningowe nie spełniają jednak naszych oczekiwań. Tak naprawdę nie widziałem tam choćby jednego boiska treningowego, porównywalnego z tymi w Europie. Ten problem muszą rozwiązać FIFA i organizatorzy MŚ.

 

Loew dodał, że w przypadku awansu jego drużyny na przyszłoroczny mundial, baza treningowa niemieckiej ekipy mieścić się będzie w okolicach Johannesburga.

 

ASInfo