Przybyłko uratował remis dla Köln

Kacper Przybyłko (na zdjęciu – Foto Peter Ciper (ELO) – bundesliga.pl) strzelił gola w zremisowanym przez 1. FC Koeln meczu wyjazdowym z SC Paderborn 07 1:1 (0:1). Polski zawodnik, który na murawie pojawił się po przerwie (zmieniając Adama Matuszczyka), zdobył wyrównującego gola w doliczonym czasie gry.

Trzy mecze, trzy remisy - tak przedstawia się bilans 1. FC Koeln po trzech kolejkach Bundesligi. W wyjazdowym spotkaniu z SC Paderborn 07 Kozły z pewnością jednak liczyły na zwycięstwo, bowiem rywale wciąż szukali swoich pierwszych punktów.

Gospodarze jednak już od 16. minuty prowadzili po golu Markusa Kroeschego i przez długi czas wydawało się, że mogą pokusić się nawet o trzy punkty. W doliczonym czasie gry Kacper Przybyłko doprowadził do wyrównania, zapewniając swojej drużynie jeden punkt.

20-letni napastnik pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, kiedy zmienił Adama Matuszczyka. Ten drugi znalazł się w kadrze drużyny narodowej na towarzyski mecz z Danią 14 sierpnia w Gdańsku.

W innym sobotnim spotkaniu bramkę dla Karsluher SC zdobył były piłkarz Zagłębia Lubin i Amiki Wronki, Bułgar Ilijan Micanski. Goście wygrali w Ingolstadt 2:0.